logotype

Szanowni Państwo
 Drodzy Przyjaciele naszego Domu

       Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc finansową przy zakupie nowego samochodu
                       do przewozu naszych niepełnosprawnych mieszkanek.
                       Cenna jest każda, nawet niewielka wpłata.

      Obecnie używamy dwóch 9-osobowych samochodów, które mają po 19 lat,
                      duży przebieg i są bardzo wyeksploatowane,
                      co jest przyczyną częstych i kosztownych napraw.

      Posiadamy wkład własny, lecz jest on niewystarczający na zakup nowego samochodu,
dlatego wszystkich, którym bliski jest los osób niepełnosprawnych zapraszamy do naszej akcji.
 
               Ze swej strony zapewniamy o pamięci i wdzięcznej modlitwie.

                                   Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

 cegielka


DOM POSIADA WOLNE MIEJSCA.

   Informujemy, że zgodnie z decyzją Wojewody Małopolskiego Nr 17/2013 z dnia 23 października 2013 r. nasz Dom jest placówką całodobowego pobytu dla 70 kobiet w tym:
- 60 dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie,
- 10 dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

 

Nasz Dom w Wadowicach

JP2

"Ja do dzisiaj mam w oczach wszystkie te domy dzieci upośledzonych. Chociażby jeden z pierwszych, który wizytowałem w Wadowicach, gdzie pracują siostry nazaretanki. Wystarczy tam przyjść, wystarczy tam zaprowadzić kogokolwiek (...) niech  postoi chwilę i popatrzy, a musi wyjść stamtąd wstrząśnięty do dna duszy! I to wstrząśnięty równocześnie obrazem tej niedoli człowieka chorego, dziecka, a równocześnie wstrząśnięty miarą tego poświęcenia".

bł. Jan Paweł II, Jasna Góra, 5 czerwiec 1979

domSiostry Nazaretanki przybyły do Wadowic w 1896 r. na zaproszenie Ks. Kard. Jana Puzyny. Odpowiadając na znaki czasu podejmowały różne działania apostolskie: prowadziły ochronkę dla dzieci, pracownię haftu, robót kościelnych i trykotarstwa wraz z internatem dla dziewcząt, szkoły krawieckie (zawodową, gimnazjum i liceum) oraz pracowały w szpitalu miejskim. Po zamknięciu tych dzieł przez ówczesne władze komunistyczne w 1956 r. podjęły się Siostry jedynej zaproponowanej wówczas dla nich misji - prowadzenia Zakładu Specjalnego dla Dzieci Głęboko Niedorozwiniętych Umysłowo. Obecnie placówka funkcjonuje jako Dom Pomocy Społecznej. Posiadamy 60 miejsc dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie oraz 10 miejsc dla Dorosłych Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Jest to ośrodek dla dziewcząt. Podmiotem prowadzącym jest Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny Nazaretu, Prowincja Krakowska z siedzibą w Krakowie.

Dom działa na podstawie umowy zawartej pomiędzy Zgromadzeniem a Starostą Powiatu Wadowickiego oraz obowiązujących przepisów prawnych i Statutu.