logotype

Aktualności

Spotkanie wielkanocne

DSC0923831 marca tradycjnie już w naszym domu odbyło się Spotkanie Wielkanocne mieszkańców Domów Pomocy Społecznej powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego. W tym roku nasze grono poszerzyło się się o uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Było nam bardzo miło gościć tylu zacnych gości. Świętowanie Zmartwychwstania Naszego Pana zaczęło się Eucharystią, którą odprawił i wygłosił do nas Słowo nasz kapelan o. Grzegorz Irzyk. Radość paschalna przeniosła się następnie do wspólnego stołu. Było oczywiście bardzo miło. Dziękujemy i zapraszamy za rok... 

"Ale jajo"

DSC04787
 
24 marca w kawiarence naszego domu odbyło się rozwiązanie II edycji konkursu na pisankę wielkanocna „ ALE JAJO”. Zadaniem każdej z grup było wspólne stworzenie 3 pisanek wielkanocnych dowolną techniką. Jak można było się spodziewać radości przy tworzeniu było wiele, a i efekty pracy są zaskakujące i coraz piękniejsze.  
Galeria prac pokonkursowych jest utworzona w naszej kawiarence.
 
 

V Konkurs na Najpiękniejszą Pisankę

DSCF1555
 
22 marca odbył się już po raz piąty konkurs na najpiękniejsza pisankę wielkanocną zorganizowany przez DPS Braci Albertynów w Bulowicach.  Tym razem organizatorzy rozpoczęli od przybliżenia nam zwyczajów wielkanocnych. Oglądnęliśmy także krótki filml na temat zwyczajów wielkanocnych. Następnie każdy z uczestników z ochotą ruszył do pracy.  Z roku na rok są one coraz piękniejsze i wymagające dużego nakładu pracy.
Nasza mieszkanka Magda Kądziołka zajęła I miejsce. Gratulujemy!!!

Procesja ku czci św. Józefa

DSCN6673"Święty Józefie, Patronie Nasz - módl się za nami..."

19 marca już kolejny raz odbyła się po Naszym Domu procesja ku czci Świetego Józefa. Chodziłyśmy po Domu modląc się i śpiewając, raz jeszcze zawierzając Mu wszystkie sprawy, dziękując za wszystkie łaski wyproszone za Jego wstawiennictwem. 

"Kokon" 2016

DSC09004

 

9 marca w WCK Wadowice odbył się przegląd artystyczny KOKON 2016. Nasze mieszkanki wybrały się tam, aby oglądać poczynania tancerzy.Poziom konkursu był bardzo wysoki. Występy były bardzo urozmaicone. Każdy miał swojego faworyta.